Göğüs Büyütücü Kullanan Kadınların Mazereti Var
Göğüs Büyütücü Kullanan Kadınların Mazereti Var
Kilo Sorunu ve Chia Tohumu
Kilo Sorunu ve Chia Tohumu
Geciktirici Sprey Kullanıcıların Bazı Sorunları
Geciktirici Sprey Kullanıcıların Bazı Sorunları
Titan Jel Eczanelerde Satılıyor mu?
Titan Jel Eczanelerde Satılıyor mu?
Gizli Kamera Kullanmak Yasal mı?
Gizli Kamera Kullanmak Yasal mı?
Oksijen Tedavisi Hayat Kurtarıyor
Oksijen Tedavisi Hayat Kurtarıyor
Gizli Kamera Kullanmak Yasal mı?

Gizli Kamera Kullanmak Yasal mı?

Bir çok okurumuzun sorduğu bir sorudur bu, “gizli kamera kullanmak yasal mı?” Bu sorunun kesin bir cevabı bir çok sefer olmasa da çoğunlukla “yasal değildir”.  Boşanmalar da özellikle gizli kamera kullanarak eşinin görüntülerini mahkeme de sunan çiftler aslın da kanun dışı bir işlem yapmış oluyor. Bu gizli çekilmiş görüntüler kanıt olarak kabul edilmeyeceği gibi görüntüleri sunan kişi kanunu çiğnemiş oluyor ve ceza alma riski doğuyor.

Özellikle boşanma davaların da çokça bu durumla karşılaşırız. Boşanmak isteyen kişi veya eşinin kendisini aldattığını kanıtlamak isteyen kişi eşinin gizli kamera kayıtlarını mahkemede sunmak istiyor ama bunlar kanıt olarak kabul edilmiyor. Eğer sosyal medya hesabın da veya internette ki herhangi bir ortam da çekilmiş bir fotoğrafı varsa mesela kendisi veya bir arkadaşı çekmiş ve paylaşmışsa bu görüntüler kanıt olarak kullanılabiliyor.  Yani kişinin haberinin olması gerekiyor bu fotoğraf veya video görüntülerinin mahkeme de delil olarak kabul edilmesi için.

Yani kişi kendisi, eşini aldatırken aldattığı kişiyle bir video veya resim çeker ve bunu paylaşırsa o zaman bu görüntüler delil olarak kullanılabilir. O yüzden tavsiyemiz eğer eşiniz sizi aldatıyor ve siz bunu kanıtlamak ve mahkemeye vermek istiyorsanız spy gizli kamera kullanıp bir görüntü almaya çalışmayın. Eşinizin kendi çektiği fotolara ulaşmaya çalışın bu daha geçerli bir delil oluyor. Bu kanun doğru mu yanlış mı bunu hukukçular tartışır ama benim kişisel fikrim doğru bir karar çünkü karşı taraf yani boşanmak isteyen eşinizin sizinle olan sevgi bağını koparmış ve fazladan nafaka yada tazminat almak için bir kumpas kurabilir ve bu görüntüleri delil olarak kullanabilir. Bunun yani olayın nasıl o hale geldiğini kanıtlayamayacağımıza göre bu görüntülerinde delil olarak kullanılması sakıncalı bir hal alıyor. Bu tarz oyunları sadece kadınlar değil erkekler de eşlerine yapabilir. Esas olan arada ki sevgi ve saygı bağının koparılmaması bitmemesi gerekirken hayat bazen bu bağların kopmasına neden oluyor ve bu tarz meselelerin doğmasına sebebiyet verebiliyor. Kanunlar bazen insanlara çok saçma gelse de casus kamera meselesinde olduğu gibi detaylı düşündüğünüz zaman aslında bir çoğunun mantık çerçevesin de oluşturulduğunu göreceksiniz. 

Etiketler: Gizli, Kamera, Kullanmak, Yasal, mı?,

3469 okunma

Tarih: 20.04.2016 19:41:58

Tüm Teknoloji Haberleri »

Diğer Teknoloji Haberleri