Göğüs Büyütücü Kullanan Kadınların Mazereti Var
Göğüs Büyütücü Kullanan Kadınların Mazereti Var
Kilo Sorunu ve Chia Tohumu
Kilo Sorunu ve Chia Tohumu
Geciktirici Sprey Kullanıcıların Bazı Sorunları
Geciktirici Sprey Kullanıcıların Bazı Sorunları
Titan Jel Eczanelerde Satılıyor mu?
Titan Jel Eczanelerde Satılıyor mu?
Gizli Kamera Kullanmak Yasal mı?
Gizli Kamera Kullanmak Yasal mı?
Oksijen Tedavisi Hayat Kurtarıyor
Oksijen Tedavisi Hayat Kurtarıyor
Kadına Şiddete Tiyatro Sahnesinde Turuncu Tepki

Kadına Şiddete Tiyatro Sahnesinde Turuncu Tepki

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunun sahnelediği, Jeanne d'Arc'ın Öteki Ölümü isimli oyunu öncesi tiyatroya gelen seyircilere, turuncu renkli üzerinde, "Dünyayı turuncuya boya: Kadına şiddete son" yazılı yaka kartları dağıtıldı. Oyunun sonunda, oyuncu Özlem Baykara Danacı da bir bildiri okuyarak, "Her türlü şiddetle mücadele ve kurumsal dayanışma niyetimizi her zaman olduğu gibi bir kez daha yineliyoruz. Türkiye ve dünya için eşit, özgür, barış ve dayanışma dolu günler diliyoruz" dedi.

Birleşmiş Milletlerin tüm dünyada şiddete karşı düzenlediği, 'Dünyayı turuncuya boya' kampanyası için Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncuları sahneden destek verdiler. Jeanne d'Arc'ın Öteki Ölümü isimli oyun öncesi tiyatroya gelen seyircilere, turuncu renkli yaka kartları dağıtıldı.

Haller Gençlik Merkezi Tepebaşı Sahnesinde, Jeanne d'Arc'ın Öteki Ölümü oyununu izlemeye gelen tiyatro severlere görevliler üzerinde "Dünyayı turuncuya boya: Kadına şiddete son" yazılı turuncu yaka kartları dağıttılar.

Oyun sonunda oyuncular Özlem Baykara Danacı, Sinan Demirere ve Hakkı Kuş seyircileri selamladıktan sonra, turuncu atkılarını giydiler. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları adına Özlem Baykara Danacı, şiddete karşı bildirilerini okudu. BM verilerine göre, tüm dünyada kadınların ve kız çocuklarının yüzde 35' i fiziksel ya da cinsel şiddete maruz kaldığını belirten Özlem Baykara Danacı, "Dünyada çocuk yaşta evlendirilmiş 700 milyon kadın yaşıyor. Bunların 250 milyonu 15 yaşın altındayken evlendirilmiş. Bizler de bu sorundan muaf değiliz; şiddetle mücadele ve kurumsal dayanışma niyetimizi her zaman olduğu gibi bir kez daha yineliyoruz.

Türkiye ve dünya için eşit, özgür, barış ve dayanışma dolu günler diliyoruz" dedi.

Jeanne d'Arc'ın Öteki Ölümü isimli oyunu izleyenler de oyuncuların şiddete karşı duruşlarını alkışladıklarını ve toplumun bütününkadına ve kız çocuklarına karşı şiddete karşı aynı tepkiyi göstermelerini ve duyarlı olmaları gerektiğini söylediler.

BİLGİ YARIŞMASI OYUNU, ÜYE OLMADAN HEMEN BAŞ

Etiketler: Kadına, Şiddete, Tiyatro, Sahnesinde, Turuncu, Tepki,

66 okunma

Tarih: 02.12.2015 15:47:02

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri