Göğüs Büyütücü Kullanan Kadınların Mazereti Var
Göğüs Büyütücü Kullanan Kadınların Mazereti Var
Kilo Sorunu ve Chia Tohumu
Kilo Sorunu ve Chia Tohumu
Geciktirici Sprey Kullanıcıların Bazı Sorunları
Geciktirici Sprey Kullanıcıların Bazı Sorunları
Titan Jel Eczanelerde Satılıyor mu?
Titan Jel Eczanelerde Satılıyor mu?
Gizli Kamera Kullanmak Yasal mı?
Gizli Kamera Kullanmak Yasal mı?
Oksijen Tedavisi Hayat Kurtarıyor
Oksijen Tedavisi Hayat Kurtarıyor
Kilo Sorunu ve Chia Tohumu

Kilo Sorunu ve Chia Tohumu

Bildiğimiz gibi dünya artık bir obezite sorunu yaşıyor ve bu sorun yüzünden bir çok insan kilo almayla birlikte kalp, solunum ve diğer sağlık sorunlarını yaşamaya başladı. Evet fazla kilolarımız bir çok sağlık sorununu beraberinde getiriyor ve ne kadar tıbbın gelişmesiyle insan ömrü uzadıysa bile bu sağlık sorunları yüzünden kaliteli bir hayat yaşayamıyorsunuz. Özgürce koşup özgürce yürüyemiyor hareket edemiyorsunuz. Sevdiklerinize daha fazla zaman ayırmanız için ömrünüzü kaliteli yani sağlıklı geçirmeniz gerekmektedir. Bu yüzdendir ki kilo bir çok konuda yani sağlık ve sosyal hayatınızı yaşamanız gibi, bunlarda hep bir engel olacak. 

Obezitenin sebeplerine gelirsek en önemli yanlışımız sağlıksız beslenmek yani hazır gıdalar, paket ve dondurulmuş yiyecekler ve en önemlisi fast food gelmektedir. Bunların cazibesine ister istemez yakalandıktan sonra ciddi bir hızla kilo alıyor ve geri dönülmez bir yola giriyoruz. 

ÖNCE KARAR VERMELİ!..

Evet artık çok geç değil,yanlış beslendik ve kilo aldık ama bu aldığımız kiloları geri vermek zayıflamak için önce karar vermeliyiz. Gerçekten inanmazsanız hayatın her alanında olduğu gibi bunda da başarısız olabiliriz. Her şeyden önce kilo vereceğimize ve sağlıklı bir hayat yaşayacağımıza inanıp öyle yola çıkmalıyız. 

HAYATIMIZDA KALICI DEĞİŞİKLİKLER YAPMAK

Karar verdikten sonra atacağımız ilk adım beslenme düzenimizi saatlerimizi beslenme alışkanlığımızı sağlamak, sağlıklı doğal beslenmeye gayret gösterip hayatımızın kalan döneminde bu düzene uymak. Zaman zaman diyetler yapıp sonra yine eski sisteme dönerseniz bir fayda göremeyeceksiniz bunu unutmayın. Sağlıklı beslenmeyi bir hayat felsefesi haline getirmeniz gerekiyor. Arada kendinizi mutlu etmek kelimesi oldukça hatalı bir cümledir çünkü gerçekten sağlıklı beslenmek sizi her zaman mutlu edecektir bunu unutmayın. Uzun süre dışarıdaki meşhur hamburger markalarından almayıp bir süre sonra bir tane yemeyi deneyin ne kadar kötü olduğunu ve rahatsız ettiğini göreceksiniz. 

DESTEKLEYİN

Beslenme düzeninizi sağlıklı bir şekilde yola koyduktan sonra ve artık sağlıklı beslenirken vücudunuzu chia tohumu gibi doğal bitkilerle destekleyin. Böylece kilo vermeniz kolaylaşacak ve sadece kilo değil bir çok sağlık sorunundan kurtulabilir ve mutlu bir hayat yaşayabilirsiniz. 

Etiketler: Kilo, Sorunu, ve, Chia, Tohumu,

674 okunma

Tarih: 29.03.2017 23:38:15

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri