Göğüs Büyütücü Kullanan Kadınların Mazereti Var
Göğüs Büyütücü Kullanan Kadınların Mazereti Var
Kilo Sorunu ve Chia Tohumu
Kilo Sorunu ve Chia Tohumu
Geciktirici Sprey Kullanıcıların Bazı Sorunları
Geciktirici Sprey Kullanıcıların Bazı Sorunları
Titan Jel Eczanelerde Satılıyor mu?
Titan Jel Eczanelerde Satılıyor mu?
Gizli Kamera Kullanmak Yasal mı?
Gizli Kamera Kullanmak Yasal mı?
Oksijen Tedavisi Hayat Kurtarıyor
Oksijen Tedavisi Hayat Kurtarıyor
Kızılay dan Mşü ye Sosyal Mağaza

Kızılay dan Mşü ye Sosyal Mağaza

Türkiye Kızılay Derneği tarafından Muş Alparslan Üniversitesi'nde kurulan sosyal mağaza törenle hizmete açıldı.

MŞÜ kampus alanında kurulan sosyal mağaza açılışına Vali Vekili Ercan Öter, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Türk Kızılay Derneği Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Kızılay Merter Şube Başkanı Ercan Tan, kamu kurum amirleri ile davetliler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Kızılay'ın Muş'ta çok önemli projelere imza attığını söyledi. Açılışını gerçekleştirdikleri sosyal mağazanın ülkede sadece 20 üniversitede olduğunu ifade eden Cengiz Koç, "Tabi ki biz burada ülkemizin, milletimizin merhamet eliyiz. Bizim görevimiz zenginden alıp fakirle buluşturmak. Burada bu projeyi çok önemsememin nedeni şu, buradaki öğrenci profillerimizin çoğu Doğu ve Güneydoğu'dan gelen dar gelirli ailelerin çocukları. Öyle bir sistem oluşturalım ki, biz tamamen işin dışında kalalım. Üniversitede öğrenci kulüplerinde görevli öğrencileri gönüllü üye yaptık. Başlarına da bir arkadaşımızı atadık. Bunlar içeride ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi tespit edecekler. Bu öğrenciler kendi gelir düzeylerine göre ihtiyaçlarını tespit edecekler, haftanın belirli günlerinde, idari binalarını yaptık, çay, kahvelerini içecekler. Hiç rencide olmadan, gururlarını incitmeden kendi mağazalarına geçecekler" dedi.

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek ise, bu tür projelerin artması gerektiğini söyledi. Şimşek; "Allah bu tür yatırımların sayısını arttırsın. Öğrenci kardeşlerimiz, evlatlarımızın inşallah ihtiyaçları olmayacaktır, ama umut ediyorum ki bugün, yarın ve diğer günlerde bizim bu ofisten, bu idari binadan, bu bay ve bayan mağazamızdan giyinen vatandaşlarımız belli bir süre sonra bu sefer kendileri döneceklerdir, şu anda onlar gibi öğrenci olan kardeşlerine destek olacaklarına inanıyoruz" dedi.

Mülki idare amirlerinin ulusal dernek olan Kızılay ile hemen her ilde çok yakın bir şekilde çalışmalarda bulunduklarını ifade eden Vali Vekili Ercan Öter de, "İyi yöneticiler gerçekten kendi bölgelerine önemli katkılar sağlayan yöneticilerdir. Bundan dolayı Cengiz başkanımızı tebrik ediyorum. Ayrıca, bu sosyal mağaza çalışması inşallah ilimize çeşitli alanlarda yaygınlaşır. Üniversitede okuyan bölgemizin çocukları ve maddi geliri az olan çocuklar faydalanacaktır. Bu mağazanın ilimize, üniversitemize, öğrencilerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından sosyal mağazaya katkı sunanlara ve kan bağışçılarına plaket verildikten sonra açılış töreni yapıldı. - MUŞ

Etiketler: Kızılay, dan, Mşü, ye, Sosyal, Mağaza,

50 okunma

Tarih: 02.12.2015 17:47:02

Tüm Yerel Haberleri »

Diğer Yerel Haberleri