Göğüs Büyütücü Kullanan Kadınların Mazereti Var
Göğüs Büyütücü Kullanan Kadınların Mazereti Var
Kilo Sorunu ve Chia Tohumu
Kilo Sorunu ve Chia Tohumu
Geciktirici Sprey Kullanıcıların Bazı Sorunları
Geciktirici Sprey Kullanıcıların Bazı Sorunları
Titan Jel Eczanelerde Satılıyor mu?
Titan Jel Eczanelerde Satılıyor mu?
Gizli Kamera Kullanmak Yasal mı?
Gizli Kamera Kullanmak Yasal mı?
Oksijen Tedavisi Hayat Kurtarıyor
Oksijen Tedavisi Hayat Kurtarıyor
Şahin;  Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır

Şahin; Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır

Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Şahin mesajında şunları kaydetti;

"3 Aralık günü, tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının tam ve diğer insanlara eşit ölçüde sağlanması amacına dönük çalışmaların yapılması gereken bir gün olarak, 'Uluslararası Engelliler Günü' olarak kabul edilmiştir.

Engelli vatandaşların hayatın her alanında, kimseye muhtaç olmadan, hayatlarını sürdürebilmeleri en temel insan hakkıdır. Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturulmasının yolu, engelli vatandaşlarımızın da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür.

Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarının kolaylaştırılması ve iyileştirilmesi yönünde son yıllarda çok önemli yasal düzenlemeler yapmıştır. Ancak engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü noktasında, Yerel Yönetimlerin, Sivil Toplum Kuruluşlarının, basın ve yayın organları ile toplumun her kesimindeki bireylerin, destek olması gerekmektedir.

Toplumun her ferdi, engellilerin yaşamlarını her anlamda kolaylaştıracak ortak bir akılla hareket etmelidir. Yardımlaşma duygusu en üst seviyede olan milletimizin; bu yöne biraz daha empatiyle yaklaşarak, engelli bireylerin talepleri henüz oluşmadan, 'her sağlıklı insan bir engelli adayıdır' bilinciyle hareket etmesi, engelli bireylerin sorunlarını en aza indirecektir.

Bizler, her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Engellilerimizin toplumda en iyi yerlerde olması bizim için de gurur kaynağıdır. Engellilerine en fazla sahip çıkan toplumlar en ileri toplumlardır. Biz bunun bilincindeyiz. Bizlere düşen, engellilerimizin önündeki engelleri kaldırmaktır. Engelli kardeşlerimiz ve yakınları, kendilerine değer verildiğini, her zaman yanlarında olduğumuzu bilsinler. Kozlu Belediyesi olarak daima yanlarında olacağız. Biz şunu çok iyi biliyoruz; önemli olan yüreklerin engelli olmaması, önemli olan kalplerin, gönlümüzün engelli olmamasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine en derin saygılarımı sunarken, tüm engellilerimizin '3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlar, yaşama sevinçlerinin artırılacağı güzel günler dilerim." - ZONGULDAK

Etiketler: Şahin;, , Her, Sağlıklı, İnsan, Bir, Engelli, Adayıdır, ,

44 okunma

Tarih: 02.12.2015 18:17:02

Tüm Yerel Haberleri »

Diğer Yerel Haberleri