Göğüs Büyütücü Kullanan Kadınların Mazereti Var
Göğüs Büyütücü Kullanan Kadınların Mazereti Var
Kilo Sorunu ve Chia Tohumu
Kilo Sorunu ve Chia Tohumu
Geciktirici Sprey Kullanıcıların Bazı Sorunları
Geciktirici Sprey Kullanıcıların Bazı Sorunları
Titan Jel Eczanelerde Satılıyor mu?
Titan Jel Eczanelerde Satılıyor mu?
Gizli Kamera Kullanmak Yasal mı?
Gizli Kamera Kullanmak Yasal mı?
Oksijen Tedavisi Hayat Kurtarıyor
Oksijen Tedavisi Hayat Kurtarıyor
Samer FOZ ; Gıda üreticileri sürekli denetlenmeli

Samer FOZ ; Gıda üreticileri sürekli denetlenmeli

Bir taraftan insanların ihtiyaçları artarken, diğer yandan nüfusun da hızla artması, üretimin daha fazla olması için yapılan çalışmaları tetiklemektedir. Ancak bununla birlikte yapılan üretimlerde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da ortaya çıkmaktadır. Buna göre gıda üreticilerinin yaptığı çalışmaların sürekli olarak denetlendiğine dikkat çekilmektedir. Foz holding başkanı Samer FOZ açıklaması bu konuda biraz daha içinizi rahatlatacaktır.

-Sağlıklı bir nesil için sağlıklı üretim


Yapılan gıda üretimlerinde, üreticilerin taklit ürünlerle halkı yanıltmasına izin verilmemesi adına denetimlerin yapıldığına dikkat çekilmektedir. Bu sayede her yönden daha sağlıklı olan bireylerin yetişmesine önem verilmesi de dikkat çeken ayrıntılar arasında bulunmaktadır. Bu doğrultuda tüm kontrollerin ve denetimlerin sürekli olarak yapıldığı açıklanmaktadır. İnsanların hayatını tehdit eden besinlerin ve içeriklerin yer almaması için gerekli denetimler neticesinde işlemlerin yapılmakta olduğu da görülmektedir. Tarihi geçen ürünlerden, yapılan uygunsuz davranışa kadar hepsinin yeniden gözden geçirildiği de açıklanmaktadır.


-Devletin izniyle hareket edilmesi gerekiyor


Sağlıklı bir neslin, daha sağlıklı ürünleri tüketebilmesi için devletin de izin verdiği doğrultuda hareket etmesine özen gösterildiği açıklanmaktadır. Bu da önemli bir ayrıntı olarak yer almaktadır. Gıda üretimlerinde ve halka sunulmasında devletin belirli görüşlerinin alınması da gerekmektedir. Yapılan tebliğler ve değişikliklerin takip edilmesi ve riskli durumlardan uzak durulması da bu anlamda gerekmektedir. Devletin verdiği destekler ve yaptığı denetlemeler, halkın faydasına olacak şekilde ilerliyor. Özellikle çabuk tüketilmesi gereken gıdalarla ilgili üretim ve dağıtım aşamalarında bunlara bir hayli önem veriliyor.

-Şikayetlerle bildirilerin yapılması gerekir


Rutin olarak yapılan denetimlerin dışında halkın şikayetleri doğrultusunda da çalışmalar yapılıyor. Sağlıklı neslin hayatını tehdit etmekte olan noktaların ortadan kaldırılmasıyla ilgili olarak görülen hatalar ve uygunsuzluklar konusunda halktan da destek bekliyor. Sorumlu bir şekilde davranmasının beklendiği vatandaşların bu konuda Alo Gıda 174 hattını aramaları halinde hemen müdahale edildiği de belirtiliyor. Her türlü şikayetlerin bu hatta bildirilmesi halinde gıdalardan çevremize kadar yayılmakta olan çeşitli tehlikelere karşı tedbir alınıyor. Bununla birlikte halkın güvenilir gıdalara ulaşması da sağlanıyor ve sağlıklı olmaları adına büyük bir çaba sarf ediliyor.
Etiketler: Samer, FOZ, ;, Gıda, üreticileri, sürekli, denetlenmeli,

425 okunma

Tarih: 07.09.2017 15:36:25

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri